.

.

51204 Удар Имајќи 20x40x14 mm ABEC-1 ( 2 ПАРЧИЊА ) Axial 51204 Удар Топката Лежишта 8204

51204 Удар Имајќи 20x40x14 mm ABEC-1 ( 2 ПАРЧИЊА ) Axial 51204 Удар Топката Лежишта 8204

DEN 350.88
Од стока


FUSHI ИМАЈЌИ САМО СНАБДУВАЊЕ со НАЈДОБАР ИМАЈЌИ НАПРАВЕНИ ВО КИНА,А Плус,ОДЛИЧЕН.
Удар топката лежишта се separable лежишта. Еден дејство на удар топката имајќи состои од окното за миење, на домување за миење и топката сет со кафез. Двојно дејство тип се состои од окното за миење (центар за миење), два домување подлошки и две топката поставува со кафези. Удар топката лежишта може да се примени за високо axial товари и ниска до средна брзина. Сепак, тие не можат да преземат радијална товари. Тие се осетливи на аголна девијации и се карактеризира со исклучително цврсти насоки во axial насока. Во зависност од брзината, минимално оптоварување е потребно за да се избегне лизгање движењето на топката во собата, кои се предизвикани од центрифугалните сили. За да се компензира за misalignments на вратило, лежишта со сферични домување подлошки и поддршка подлошки треба да се користи.
Топката кафез е формирана јаглероден челик дизајн. Имајте на ум дека еден изми е ID pilotovaný, а другата е ОД pilotovaný. Ве молиме преглед на технички информации за правилна монтажа упатства за оваа имајќи.
Атрибути : Вредности : Дел Број 51204 Имајќи го Понесе Кол (d) 20 мм Надворешниот Кол (D) 40 mm Висина (H) 14 мм Имајќи Тип со жлеб raceway(s) се достапни за Подмачкување Тип Без Маснотии, некои Antirust Масло Структура на Внатрешниот и надворешниот прстен + кафез топки Материјал 52100 Хром челик Радиус (мин) (рс) 0.6 mm Static Load Рејтингот(Кор) 37700 N Динамичен на Оптоварување(Cr) 22100 N Максимална Брзина (Нафта)(x1000 вртежи во минута) 6 Надворешниот Кол. Пилот (Д1) 40 mm Понесе Кол. Дозвола (д1) 22 mm Тежина (g) (грами) 78 Забелешка ABEC Оценки 1, исто Така, еквивалент ISO часови Количина 1 lot = 2 парчиња лежишта Важни Потсетници : - На сликата е за повикување само, вистински производ структура е идентичен, кафез челик топката количини ќе се разликуваат.

Капацитет На Моторот:
20x40x14 mm
Број На Модел На:
51204
Бренд Име:
FUSHI
Премази:
Antirust Масло
Структура:
Длабоко Жлебот
Материјал:
52100 Хром Челик
R

Купувачите избираат и