.

.

Античкиот SongDynaty Рачно изработени Порцелански вазна,CHAI Печката,орхидеи,со марк,рака-насликани занаети,најдобрите Домашни Декорации&Колекција

Античкиот SongDynaty Рачно изработени Порцелански вазна,CHAI Печката,орхидеи,со марк,рака-насликани занаети,најдобрите Домашни Декорации&Колекција

DEN 2071.00
DEN 2525.28
-18 %
Од стока


Драг пријател, Што се гледа стара C hinese Убава порцелан . Тоа е многу ретка, и порцелан е уникатен. Тоа го покажува древните Кинески приказна на брилијантен култура на занает и развој. Таму исто така е симбол на среќа и радост. Тоа е животот, среќен, богат и среќа, и не може да биде убаво место кога сте дома. Таа има многу висока вредност на колекцијата. Купите со доверба и не пропуштајте! Со среќа! Дали ќе почнат да се соберат, или страствен колекционер, ова е точка која не сакате да ја пропуштиме. Купите со доверба!

Тема:
Маскота
Материјал:
Керамички & Глеѓ
Бренд Име:
edmoogrel
Регионален Функција:
Кина
Тип:
Вазна
Големина:
26cm(H)
Место на Потекло:
Кина (Копно)
R

Купувачите избираат и