.

.

2018 Лето Нови Мажите Кошула Мода Кинески стил Лен Тенок Одговара на Повик Кратки Ракави, Маица Camisa Социјален Бизнис Облечи Кошули

2018 Лето Нови Мажите Кошула Мода Кинески стил Лен Тенок Одговара на Повик Кратки Ракави, Маица Camisa Социјален Бизнис Облечи Кошули

DEN 676.00
DEN 1040.64
-35 %
Од стока


Добредојдовте на нашата продавница 1 . Според висината и тежината се препорачува големина маса е за повикување само. ве молиме посетете ја нашата кога наредил. ве молиме оставете порака за да ја вашата висина и тежина 2. Сите ние сме за Азија големина, големината на големина е помала од сад и Европската големина големина, па кога да нарачате, ве молиме изберете големина на големи 3. Следните мерни единици за cm, бидејќи тоа е прирачник за мерење, мерење метод,секој човек е различен, па ве молиме да се овозможи 1-3 см грешка, 1 cm е еднаков на 0.39 инчи
Големина На Табелата
Кинески големина
Рамо
Градите
Lenght
Sleeve
Единица
cm
cm
cm
cm
М
40
90
65
18
L
41
92
66
19
XL
42
96
67
20
XXL
43
100
68
21
3 XL
44
104
69
22
4 XL
45
108
70
23
5 XL
1.Цел големина е Азија големина, генерално 2 димензии помали од ЕУ/САД големина .
2.Над големина за прирачник плочка мерење, ве Молиме овозможи 1-3cm грешка! (1cm=0.39 инчи)
3.Треба да се избере облека градите е обично поголема од вашето тело градите 5-10 CM, Инаку тоа ќе бидат многу тесни!
4.Големина водич табела е врз основа на долгогодишното искуство од продавачот, За повикување само! Ако не сте сигурни, исто така може да ми кажете вашата висина и wight, ние може да ви помогне да изберете големина!
Големина Упатство
Висина
Тежина
50 KG
55 KG
60 KG
65 KG
70 KG
75 KG
80 KG
85 KG
90 KG
95 KG
100 KG
165 CM
L
L
XL
XXL
XXXL
XXXL
4 XL
4 XL
4 XL
170 CM
L
L
XL
XXL
XXXL
XXXL
4 XL
5 XL
5 XL
5 XL
175 CM
L
XL
XL
XXL
XXXL
4 XL
4 XL
5 XL
5 XL
5 XL
5 XL
180 CM
XL
XXL
XXL
XXXL
4 XL
4 XL
5 XL
5 XL
5 XL
5 XL
185 CM
XXL
XXL
XXXL
4 XL
4 XL
5 XL
4 XL
5 XL
5 XL
190 CM
4 XL
4 XL
4 XL
4 XL
5 XL
5 XL
195 CM
5 XL
5 XL
5 XL
200 CM
5 XL
.

Големина:
Chinas size M, Chinas size L, Chinas size XL, Chinas size XXL, Chinas size 3XL, Chinas size 4XL
Тип На Објект:
Кошули
Пол:
Мажи
Шаблон Тип:
Цврста
Кошули Тип:
Случајни Кошули
Бренд Име:
Aliman&Xiangqing
Број На Модел На:
336
Материјал:
Памук,Лен
Затворање Тип:
Еден Гради
Sleeve Должина(cm):
Краток
Ткаенина Тип:
Broadcloth
Sleeve Стил:
Редовни
Стил:
кинески стил
Јака:
Стенд
Стил:
кинески стил
R

Купувачите избираат и