.

.

BUHESHUI 1.3 W 5V Мини Соларен Панел Поликристални DIY Соларна Ќелија Модул Систем Полначот 3.7 V Батерија Образование Колекции Играчка 163*60MM

BUHESHUI 1.3 W 5V Мини Соларен Панел Поликристални DIY Соларна Ќелија Модул Систем Полначот 3.7 V Батерија Образование Колекции Играчка 163*60MM

DEN 275.00
DEN 312.00
-12 %
Од стока


BUHESHUI 1.3 W 5 V Мини Соларен Панел Поликристални DIY Соларна Ќелија Модул Систем Полначот 3.7 V Батерија Образование Колекции Играчка 163*60 MM
1.бренд-нови ROHS одобрен мини Соларен панел 2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка 3.поликристални силикон Епоксидна 4.Макс работа напон : 5 V 5.Макс работат на струјата : 0-260ma 6.моќност : 1.3 W max 7. Димензија : 163*60*3мм Како да се избере соларен панел : Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели. DC акумулатор Соларен Панел 1.2 V 2 V ~ 2.5 V 2.4 V 3.5 V ~ 4 V 3.6 V 5 V ~ 6 V 6 V 7.5 V ~ 9 V 12 V 15 V ~ 18 V Апликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ . НАУКА ПРОЕКТИ . ЕЛЕКТРОНСКИ АПЛИКАЦИИ . ПОЛНЕЊЕ МАЛИ DC БАТЕРИИ . ИЗГРАДБА НА ВАШИОТ СОПСТВЕН САМО НАПОЈУВА МОДЕЛИ / ИГРАЧКИ / СОЛАРНИ ПРИКАЖУВА . Пакети вклучуваат :
1 x соларен панел

Број на Панели:
10
Тип:
Соларен Панел
Количка За Соларен Панел:
No
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Материјал:
Поликристални Силикон
Номиналниот Капацитет:
NO
Број На Модел На:
163*60
Број на Клетки:
10
Големина:
163*60MM
is_customized:
Yes
Max. Моќност:
1.3 W
R

Купувачите избираат и