.

.

6 Антички Стар QingDynasty порцелански Скулптура,сина и бела статуата на сега ie,Домот Декорација,рачно изработени занаетчиски/Прибирање

6 Антички Стар QingDynasty порцелански Скулптура,сина и бела статуата на сега ie,Домот Декорација,рачно изработени занаетчиски/Прибирање

DEN 7387.00
DEN 9008.64
-18 %
Од стока


Драг пријател, Вие сте понудата динг на стариот C hinese Убава порцелан ,11century. Тоа е многу ретка, и порцелан е уникатен. Тоа го покажува древните Кинески приказна на брилијантен култура на занает и развој. Таму исто така е симбол на среќа и радост. Тоа е животот, среќен, богат и среќа, и не може да биде убаво место кога сте дома. Таа има многу висока вредност на колекцијата. Купите со доверба и не пропуштајте! Со среќа! Дали ќе почнат да се соберат, или страствен колекционер, ова е точка која не сакате да ја пропуштиме. Купите со доверба!

Тема:
Маскота
Материјал:
Керамички & Глеѓ
Бренд Име:
edmoogrel
Регионален Функција:
Кина
Место на Потекло:
Jiangxi, Кина (Копно)
Возраст:
Античкиот
Вредност:
Имаат многу добра колекција вредност
Големина:
28.5cm(h)*20cm(D)
R

Купувачите избираат и