.

.

Романтични Илузија Душо Половина Ракави Бал Со Вез Beading Чипка Applique Цветни Печати Чипка Свадба Фустани

Романтични Илузија Душо Половина Ракави Бал Со Вез Beading Чипка Applique Цветни Печати Чипка Свадба Фустани

DEN 22031.00
DEN 29374.56
-25 %
Од стока


Свадба Фустан
Кога ќе се планирање да се купи овој фустан од нас, ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате тоа јасно како подолу : 1. Ве молиме проверете со вашиот Биста големина , Половината Големина , Хип Големина , Природно висина со нашите стандардни димензии,а ако не сте сигурни за вашата големина, тогаш ве молиме пишете на нашата служба за корисници, ви благодариме; 2. Исто така, Кина Пост Воздух Mail е многу бавен , па кога ќе изберете Кина Пост Воздух Mail, ве молиме проверете дали времето е во ред за тебе, и Ако ви треба фустан Итна , тогаш можете да изберете e-ЕМС Express, EMS Express, DHL Express, ПРОЗОРЦИ и др, овие се Изразат голема брзина,ви благодариме.
3. Исто така, ние може да ви обезбеди најдобар квалитет и услуга, па изберете нас,вашето право да изберат . 4. И овој фустан е во парк,и како и обично ние може да се испрати на фустани за вас во 2~3 работни дена по вашата исплата ,ако Costom Направени,за 10 дена ќе испрати вашиот фустан надвор,ви благодарам.
За Сопствени Направени Фустан, ве молиме да ги пополните формата подолу и да понудат на нас кога ќе го поставите цел. 1. Биста : Cm/2 Инчи. Половината : См/3 Инчи. Колковите : Cm/4 Инчи. Шупливи До Подот Без Пета : Cm/5 Инчи. Природна Висина : Cm/6 Инчи. Висина на високи Потпетици : Cm/7 Инчи. Фустан Затворање(Патент или Чипка?) : (Обично ние recommand Чипка) 8. Фустан во Боја( ве Молиме изберете Боја Бр. од нашите Боја Шема) : Боја на No. 9. Носат Датум : 10. Било кои други посебни барања ако имате исто така pls дозволете ни да знам,ви благодарам.
(а) (б) (в) (г)
(а) рамо до Рамо Од работ на рамо приклучок, мерка низ назад кон иста точка на другото рамо. (б)Арм Должина (за облека со долги ракави) Арм Должина - Мерка од рамото точка на зглобовите. (в) Armseye (за облека со ракави) Мерката од врвот на рамо, долу на предната страна на рамото, под рака јама, и до задниот дел на рамото. (d)Шупливи да Полите (само за кратка должина се облекуваат) Мерката од центарот на collarbone (Шупливи) да се облекуваат полите.

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W, 28W, 14W
Тип На Објект:
Свадба Фустани
Бренд Име:
ЈУЛИЈА KUI
Назад Дизајн:
Ланче
Деколте:
Душо
Декорација:
Копчето,Везови,Appliques,Beading,Чипка,Нивоа
Воз:
Капелата Воз
Вграден Градник:
Yes
Свадба Фустан Ткаенина:
Извезена Organza и Tulle
Број На Модел На:
ХС N210
Силуета:
Бал
Sleeve Стил:
Редовни
Половината:
Природни
За Бремени Жени:
Yes
Вистински Слики:
Yes
Sleeve Должина(cm):
Половина
Фустани Должина:
Кат Должина
is_customized:
Yes
Моден Елемент:
Цветни Печатење
боја:
сопствени направени
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Слика Тип:
Референца Слики
Силуета:
Бал
Свадба Фустан Квалитет:
100% Задоволство Гаранција
Големина:
Standard Size or Custom Made
ocassion:
Вечер,матурска.pary.свадба.славна личност,партија
Шиење Време:
3-7 дена
Висок квалитет:
Yes
Топла продажба стил:
Yes
R

Купувачите избираат и