.

.

Јулија Kui Вистински Фотографии Гроздобер Принцезата Свадба Облечи Appliques Чипка Нивоа Капела Воз Лажичка Булчински Gown Облека Де Mariage Обичај

Јулија Kui Вистински Фотографии Гроздобер Принцезата Свадба Облечи Appliques Чипка Нивоа Капела Воз Лажичка Булчински Gown Облека Де Mariage Обичај

DEN 15354.00
DEN 20472.48
-25 %
Од стока


Свадба Фустан
Кога ќе се планирање да се купи овој фустан од нас, ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате тоа јасно како подолу : 1. Ве молиме проверете со вашиот Биста големина , Половината Големина , Хип Големина , Природно висина со нашите стандардни димензии,а ако не сте сигурни за вашата големина, тогаш ве молиме пишете на нашата служба за корисници, ви благодариме; 2. Исто така, Кина Пост Воздух Mail е многу бавен , па кога ќе изберете Кина Пост Воздух Mail, ве молиме проверете дали времето е во ред за тебе, и Ако ви треба фустан Итна , тогаш можете да изберете e-ЕМС Express, EMS Express, DHL Express, ПРОЗОРЦИ и др, овие се Изразат голема брзина,ви благодариме.
3. Исто така, ние може да ви обезбеди најдобар квалитет и услуга, па изберете нас,вашето право да изберат . 4. И овој фустан е во парк,и како и обично ние може да се испрати на фустани за вас во 2~3 работни дена по вашата исплата ,ако Costom Направени,за 10 дена ќе испрати вашиот фустан надвор,ви благодарам.
За Сопствени Направени Фустан, ве молиме да ги пополните формата подолу и да понудат на нас кога ќе го поставите цел. 1. Биста : Cm/2 Инчи. Половината : См/3 Инчи. Колковите : Cm/4 Инчи. Шупливи До Подот Без Пета : Cm/5 Инчи. Природна Висина : Cm/6 Инчи. Висина на високи Потпетици : Cm/7 Инчи. Фустан Затворање(Патент или Чипка?) : (Обично ние recommand Чипка) 8. Фустан во Боја( ве Молиме изберете Боја Бр. од нашите Боја Шема) : Боја на No. 9. Носат Датум : 10. Било кои други посебни барања ако имате исто така pls дозволете ни да знам,ви благодарам.
(а) (б) (в) (г)
(а) рамо до Рамо Од работ на рамо приклучок, мерка низ назад кон иста точка на другото рамо. (б)Арм Должина (за облека со долги ракави) Арм Должина - Мерка од рамото точка на зглобовите. (в) Armseye (за облека со ракави) Мерката од врвот на рамо, долу на предната страна на рамото, под рака јама, и до задниот дел на рамото. (d)Шупливи да Полите (само за кратка должина се облекуваат) Мерката од центарот на collarbone (Шупливи) да се облекуваат полите.

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W, 28W, 14W
Тип На Објект:
Свадба Фустани
Бренд Име:
ЈУЛИЈА KUI
Назад Дизајн:
Ланче
Број На Модел На:
ХС N242
Воз:
Капелата Воз
Декорација:
Вез,Appliques,Чипка
Половината:
Принцезата
Вграден Градник:
Yes
Свадба Фустан Ткаенина:
Извезена Organza и Tulle
Силуета:
Бал
Деколте:
Лажичка
Sleeve Стил:
Редовни
Моден Елемент:
Гроздобер
Sleeve Должина(cm):
Целосна
За Бремени Жени:
Yes
Вистински Слики:
Yes
Фустани Должина:
Кат Должина
is_customized:
Yes
боја:
сопствени направени
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Слика Тип:
Референца Слики
Силуета:
труба
Свадба Фустан Квалитет:
100% Задоволство Гаранција
Големина:
Standard Size or Custom Made
ocassion:
Вечер,матурска.pary.свадба.славна личност,партија
Шиење Време:
3-7 дена
Висок квалитет:
Yes
R

Купувачите избираат и