.

.

За Нова КРИ 7 Инчен 45W Работи Светлината LED Автомобил Фарови Со Денот Линија Светилка Картичка Фарови

За Нова КРИ 7 Инчен 45W Работи Светлината LED Автомобил Фарови Со Денот Линија Светилка Картичка Фарови

DEN 3301.00
DEN 3474.72
-5 %
Од стока


[ опис на производот ]
Моќност : 45 W
Напон : 10-30 V DC
извор на светлина : keeley
. материјал : алуминиум легура
. & nbsp; Боја температура : 6000 к
. Прозрачна флукс : 4500 LM
.Водоотпорен одделение : IP67
. Леќа материјал : ПММА
Светлината тип : 30 степен на вниманието, 60 степен на floodlight
. Лер : висока моќност 5 W КРИ LED диоди
Светлината сензација : светлината е помек да се спречи отсјај.
. лесно да се инсталира заграда, лесно може да се инсталира.
. & nbsp; Умре - фрлија алуминиум школка, shockproof и водоотпорен функција е подобро.
. & nbsp; Водоотпорен и анти - корозивни : тоа може да се користи во поројниот дожд или груби средини.
. & nbsp; Широк оперативен напон спектар : тоа може да се користи во различни типови на возила.
Долг живот : напредни ЛЕР е повеќе од 30000 часа подолго од обичните светилки.
[ производ предност ]
. & nbsp; Нашата компанија користи PC леќа задебелување на засилување, не е лесно да се нула, долгорочна употреба на леќата нема да имаат yellowed феномен.
. умре - фрлија алуминиум школка користење на дебел материјал, топлина дисипација ефект е добро, светлина неуспех е мал, со боја во прав за стареење, трајни, никогаш нема да згаснат.

Бренд Име:
wingchun
Автомобил модел:
Кри
Напон:
12V
Извор На Светлина:
LED
Температура На Боја:
6000K
Тип На Објект:
Извори На Светло
Модел:
WM-61745D
Температура На Боја:
6000K
Извор На Светлина:
Кри
Извор На Светлина Моќ:
45
Живот:
30000
Напон:
10-30
Обработка на прилагодување:
Yes
Надворешни димензии:
199*141*81
R

Купувачите избираат и