.

.

Нов Ласерски LCD Дигитален IR Инфрацрвен Термометар GM320 Температура Метар Пиштол Точка -50~380 Степен Не-Контакт Термометар

Нов Ласерски LCD Дигитален IR Инфрацрвен Термометар GM320 Температура Метар Пиштол Точка -50~380 Степен Не-Контакт Термометар

DEN 354.00
DEN 393.12
-10 %
Од стока


Нов Ласерски LCD Дигитален IR Инфрацрвен Термометар GM320 Температура Метар Пиштол Точка -50~380 Степен Не-Контакт Термометар
Карактеристики:
100% Сосема Нов.
℃/℉ Избор
Data Hold функција
Ласерски Целна Покажувачот ON/OFF копче
Светлото ON/OFF копче
Авто Моќ Исклучи во 7 секунди без да било операција
Производот се користи за да се измери температурата на површината : Топла вода, цевки, Топла мотор делови, готвење површини, топла цевки & Изолација, Електрична конекција, придушници во електрични светла... ИТН
Спецификации :
Температурата опсег : -50 ~ 330℃ (-58~626℉).
Точност : ±1.5% или ±1.5℃
Резолуција : ±1% или ±1℃
Растојание Место Сооднос : 12 : 1
Emissivity : 0.95 (фиксна)
Резолуција : 0.1℃/0.1℉
Црвениот Ласерски Моќ : помалку од 0,5 MW
Напојување : 2 x AAA батерија (батериите не се вклучени)
Производ Димензии : 140 x 85 x 35mm(L*W*H)
Нето тежина : 110g
Пакетот вклучува :
1x Инфрацрвен Термометар

Моќност Тип:
Копчето Батеријата
Стил:
Рачни
Теорија:
инфрацрвен термометар
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Број На Модел На:
GM320
Употреба:
Апарати за домаќинство
Дисплеј Тип:
Дигитални
Бренд Име:
Xueliee
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
R

Купувачите избираат и