.

.

E27 15/20/30/40W УВ Ултравиолетови Флуоресцентни Blacklight CFL Светлина, Крушка Светилка 220V

E27 15/20/30/40W УВ Ултравиолетови Флуоресцентни Blacklight CFL Светлина, Крушка Светилка 220V

DEN 182.00
DEN 200.16
-9 %
Од стока


Виолетова light Features : Име на Производ : Виолетова светлина Напојување : AC напон 220 V База : E27 спектар бранова Должина : 300 ~ 400nm; Главниот бран за врв : 365 NM Живот : 8000 часа Изглед : Тип У Wattage : 15 W 20 W 30 W 40 W Опис : 1.Дезинфекција ламба цевка за бојата и осветлувањето е многу добар. 2.За заштеда на енергија од дејство е очигледна, нејзината просечна светилка живот е до 8000 часа. 3.Во почетната и работните процеси, ќе не strobe значи дека не постои штета на нашите очи. 4.Фаза осветлување, може да се претвори секоја соба, канцеларија или друго место во незаборавна забава лице место. 5.Широко се користи во земјоделството за стапици за инсекти да се хранат рибите и птиците, или убие injurious инсекти во шума и на фарма, и вие исто така може да го користите за да се открие пари, се прави разлика точно-неточно, и фаза осветлување, итн. Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
'

Wattage:
15W, 20W, 30W, 40W
Бренд Име:
HNGCHOIGE
Напон:
220V
сертификација:
CCC
Гаранција:
NO
Просечен Живот (часот):
8000 часа
Прозрачна Флукс:
NO
Број На Модел На:
Дезинфекција цевка светилка
Карактеристики:
Дезинфекција ламба цевка за бојата и осветлувањето е многу добар.
Боја Temp(К):
000
Тип На Објект:
Ултравиолетови Сијалици
R

Купувачите избираат и