.

.

Универзална Трки Филтер за Воздух Кутија Карбонски Влакна Ладна Храна Индукција Полнење на Воздухот Комплет Без Вентилатор AF-CA01

Универзална Трки Филтер за Воздух Кутија Карбонски Влакна Ладна Храна Индукција Полнење на Воздухот Комплет Без Вентилатор AF-CA01

DEN 714.24
Од стока


Примена : Универзална одговара за повеќето автомобили Главниот Опис Боја : црна Материјал на Филтер : Карбонски Влакна - инструкции не се вклучени - професионална инсталација recommende На Ладен Воздух доза систем relocates филтерот надвор од моторот оддел за реализација на најкул воздух влезот температури можни. Ладилникот за воздух носи повеќе кислород, што се преведува во повеќе интензивни експлозија во комора за согорување за да се создаде повеќе коњски сили и вртежен момент. Но тоа е само дел од власта равенка. Подесување на доводна цевка во должина и дијаметар на натпреварот на мотор резонанца им помага на движат повеќе воздух во цилиндрите (се мисли на вашиот мотор како big air пумпа), и ова подесување ни овозможува да дава максимална моќност добивки во текот на целиот опсег ВРТЕЖИ во минута. Овој Студен Воздух Доза Комплет е со висок проток на ладен воздух продолжување систем дека тоа е многу важен дел на вашиот автомобил. Промена на високо-проток на воздух филтер може да го намали отпорот на моторот воздухот, а зголемување на воздухот приливот и максимална јачина ефикасност во единица време кога моторот работи.

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Специјални Функции:
филтер за воздух
Материјал Тип:
Јаглерод Влакна
Објектот Должина:
19cm
Име На Модел:
AF-CA01
Објектот Висина:
7.5cm
Објектот Тежина:
1.5kg
Frequence Опсег:
Воздухот Дози
Модел Година:
До 2015
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Поставување на Возило:
доза систем
Автомобил Производител:
Универзална
Бренд Име:
HDI
Објектот Ширина:
13cm
Место на Потекло:
Кина
боја:
Црна
R

Купувачите избираат и