.

.

Gaincard Коло Дизајн LM1875T Моќност Засилувач HIFI DIY комплет LM1875 стерео Аудио засилувач од одборот за Полнење+ Засилувач Случај+Трансформатор.

Gaincard Коло Дизајн LM1875T Моќност Засилувач HIFI DIY комплет LM1875 стерео Аудио засилувач од одборот за Полнење+ Засилувач Случај+Трансформатор.

DEN 3936.00
Од стока


HIFI DIY комплет LM1875 T стерео засилувач од одборот за Полнење + Засилувач Случај+Трансформатор.
Ова е комплетна машина LM1875 T засилувач комплет, така што треба да заврши на собранието.
ако треба заврши верзија ,pls додадете екстра 25
Конфигурација :
Со користење на нови НАС оригинални LM1875 T чип
Бакарна жица 120 W кислород слободни бакар аудио добиток.може да conncet AC115 V или AC230 V
Чист алуминиум во комбинација со црна топлина мијалник
Злато позлатен PCB коло
На potentiometer defaults да ALPS16
целосна алуминиум случај
Излезна сила (RMS) : 30 W + 30 W (f = 1 KHz РЛ = 4 ohms)
25 W + 25 W (f = 1 KHz РЛ = 8 Европа)
Текст чувствителност : 200m V
Зачестеност одговор : 10 Hz-100 KHz (-3d B / + 3d B)
Излезна отпорност : 4-8 ohms
Јачина на бучава сооднос : > 90d B
тежина:за 4kg
пакет се вклучени :
HIFI DIY комплет LM1875 стерео засилувач од одборот за Полнење + Засилувач Случај+Трансформатор x 1
немаат AC кабелот за напојување

боја:
Засилувач DIY комплет, целосна верзија
Бренд Име:
TIANCOOLKEI
Максимална Моќност По Канал:
30W
Број На Модел На:
LM1875T
Канали:
2 (2.0)
Пакет:
No
R

Купувачите избираат и