.

.

1 Пакет Школка Поправка М5 x12/13mm Пан Главата Изгорени Сина Боја за Ducati 1199 Мотоцикл Декорација Ti Завртки Ti Завртка Ti Fastener

1 Пакет Школка Поправка М5 x12/13mm Пан Главата Изгорени Сина Боја за Ducati 1199 Мотоцикл Декорација Ti Завртки Ti Завртка Ti Fastener

DEN 1151.52
Од стока


ОПИСИ
Состојба : нова, во неутрални пакет
Материјал : 6 AL4 V Титаниум Оценка 5
Шефот : Како што е прикажано
Големина : M5 x12/13mm
Боја : Изгорени Сина Боја
Други : 4/6 компјутери по многу
Апликации : Рамка, да се Справи со Бар, Диск Сопирачки, шише за Вода заградата ..
Напомена : M5x13mm со чекор Глава Дијаметар : 14mm Тема Должина : 8.5 mm
M5x12mm Глава Дијаметар : 11mm
Подолу Е M10 Мотоцикл Дебеломер Цевки
Титаниум сврзувачки елементи се најдобро познат за да се биде силен, лесен и отпорен на корозија. Еден имот кој се издвојува во споредба со другите метални сврзувачки елементи е дека титаниум сврзувачки елементи имаат најголема сила-да-тежина сооднос со густина на 4.51 g /cm3. Како пример, титан е 4 пати посилно од 316 од не ' рѓосувачки челик во речиси половина од тежината. Ова го прави титаниум сврзувачки елементи идеални за апликации кои бараат и леснотија на телесната тежина и се одличен сила како нафта & гас (долу-дупка), aerospace, воена и спортски стока.
Титаниум сврзувачки елементи се исто така, единствена меѓу метали во хемиска обработка индустрија за ракување со хлор (мокра) и хлор соединенија во водни раствори. Титаниум сврзувачки елементи се целосно отпорни на решенија на хлориди, hypochlorites, chlorates, perchlorates и хлор диоксид.

Димензии:
M5x12mm, M5x13mm со чекор
боја:
Изгорени Сина Боја
навој дијаметар:
4 Парчиња, 6 Парчиња
DIY Материјали:
Металугрија
is_customized:
Yes
Материјал:
Титаниум Алуминиумски
Број На Модел На:
HMME TI
боја:
Изгорени Сина Боја
Должина:
12/13mm
врска:
Пан Глава
Материјали:
Гр.5 Титаниум
Услуга:
15-Ден безусловна врати за наплата
Други:
Dropshipping Достапни
Теренот Големина:
0.8 mm
R

Купувачите избираат и